Pareto’s Cabernet Sauvignon w Piwniczce Folwarku Stara Winiarnia

Pareto's Cabernet Sauvignon Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Winnice Pareto’s Estate znajdują się w hrabstwie Monterey na środkowym wybrzeżu Kalifornii. Obszar ten znany jest z najdłuższego sezonu wegetacyjnego w Kalifornii, trwającego średnio około dwa tygodnie dłużej niż w innych regionach. Za to szczęśliwe zjawisko dziękuje się tutaj porannym mgłom i porywistym popołudniowym wiatrom – siejącym spustoszenie w kobiecych fryzurach 🙂 Ale winogrona to uwielbiają!

W Pareto’s Estate wina powstają w 100% lokalnie, winnice są w 100% certyfikowane przez California Sustainable Winegrowing Alliance. W pięknej i nowoczesnej (powstała w 2005 ) winnicy kochają winorośle i dbają o nie 🙂 Powstaje „transcendentny płyn, który błaga nas, abyśmy zwolnili, delektowali się, śmiali się, dzielili posiłek, cieszyli się rodziną i przyjaciółmi, zmieniali nasze nastawienie, doceniali życie” !!!

Pareto’s Cabernet Sauvignon

Apelacja: AVA Monterey Kraj: USA Region: California Producent: Scheid Family Wines Kolor: Czerwone Smak: Wytrawne Poj.: 0.75 Zaw. Alk. %: 13.5

Pareto's Cabernet Sauvignon Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Znakomity Cabernet Sauvignon z północnej części Monterey. Bukiet jest skoncentrowany, pełen owocowych nut jeżyn i malin. W ustach jest bogate, soczyście owocowe, z gładką taniną i długim, owocowym finiszem. NOS: jeżyny, jagody, śliwka, z nutami wanilii i mokka. Podniebienie: średnio mocne, miękkie taniny. Idealne do wołowiny, grillowanej jagnięciny i żeberek.

Pareto's Cabernet Sauvignon Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

O widniejącej na etykiecie intrygującej Zasadzie Pareto pisaliśmy we wpisie poświęconym Pareto’s Pinot Noir, o producencie, Scheid Family Wines, we wzmiance o winie Craftwork Zinfandel.

Folwark Stara Winiarnia ZAPRASZA i poleca cykliczne degustacje wina i whisky: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Pareto's Cabernet Sauvignon Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna