James Bryant Hill Pinot Noir – Folwark Stara Winiarnia poleca!

James Bryant Hill Pinot Noir Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Okolice Zatoki Santa Cruz, Monterey, Carmel, Edna Valley pozostają jednymi z najważniejszych regionów winiarskich Kalifornii i Stanów Zjednoczonych. Central Coast to duży region obejmujący tereny wybrzeża od San Francisco aż po Santa Barbara. Najważniejszymi odmianami są tutaj Chardonnay i Pinot noir a nie odstępują jakości szczepy Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Sauvignon blanc.

James Bryant Hill Pinot Noir

Apelacja: AVA Central Coast Kraj: USA Region: California Producent: Scheid Family Wines Kolor: Czerwone Smak: Wytrawne Poj.: 0.75 Zaw. Alk.: 13.5%

James Bryant Hill Pinot Noir Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Wyjątkowe Pinot Noir, którego 30% dojrzewało przez 10 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego. Ma uwodzicielski malinowy aromat, który uzupełniają nuty porzeczki i wiśni. W ustach jest hojne, o jedwabistej strukturze. Wyczuwamy świetnie zachowany owoc wzbogacony akcentem wanilii i dębiny. Idealne do pieczonego kurczaka, jagnięciny, polędwiczki wieprzowej oraz grillowanego tuńczyka.

James Bryant Hill Pinot Noir Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Po przybyciu do winnicy winogrona są odszypułkowane, miażdżone i fermentowane w temperaturze około 85° F w fermentorze ze stali nierdzewnej. Po wyschnięciu wino jest prasowane, a następnie czyszczone na półkach w celu dojrzewania. Tylko 25% mieszanki jest starzone na nowym francuskim dębie przez 10 miesięcy, aby podkreślić jasny, owocowy składnik Pinot Noir.

James Bryant Hill Pinot Noir Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

James Bryant Hill

James Bryant Hill przeniósł się z Bostonu do Kalifornii w połowie XIX wieku, kiedy trwała słynna „Gorączka złota”. Nie poszukiwał jednak cennego kruszcu – zajął się uprawą ziemi. Aby uhonorować pionierskiego ducha Hilla Scheid Family Wines, wina James Bryant Hill są w 100% uprawiane w sposób zrównoważony, łącząc tradycyjne techniki uprawy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Folwark Stara Winiarnia zaprasza na cykliczne degustacje wina i whisky! Zobacz ofertę: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna