Pascual Toso Malbec – Folwark Stara Winiarnia poleca wino z Argentyny

Pascual Toso MalbecKiedy w połowie lat 80-tych XIXw. Pascual Toso wyruszał z włoskiego Piemontu do Argentyny, nie przypuszczał, że będzie założycielem piwnic, które należą dziś do najstarszych i najbardziej cenionych w tym kraju. Stało się tak za sprawą bardzo wysokiej i niekwestionowanej jakości produktów oraz nienagannie prowadzonej od już 125 lat działalności handlowej.

Pascual Toso Malbec

Apelacja: Mendoza Kraj: Argentyna Region: Mendoza Producent: Pascual Toso Kolor: Czerwone Smak: Wytrawne Poj.: 0.75 Zaw. Alk. %: 14.0

Pascual Toso Malbec

Na półki Piwniczki Hrabiego trafiły wina skomponowane ze szczepu Malbec – najbardziej charakterystycznej odmiany dla Argentyny. 40% Pascual Toso Malbec dojrzewa przez 8 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego aby udoskonalić jego strukturę. Bukiet jest pełen owoców – aromaty śliwek i pigwy elegancko przeplatają się z aromatami dębiny. W ustach pełne czarnych owoców z nutą lukrecji. Lekko korzenne i gęste. Bogaty i długi finisz z akcentem dymu i wanilii.

Pascual Toso Malbec

Pascual Toso

Pascual Toso rozpoczął swoją działalność od kupienia w 1890 roku pierwszej piwnicy w San Jose. Na początku XX wieku dokupił także posiadłość „Las Barrancas” w departamencie Maipu, gdzie zbudował winiarnię i piwnicę win. Usytuowanie w zachwycającej lokalizacji, z najlepszą jakością gleby, idealnym klimatem i środowiskiem sprawia, że do dziś produkuje się tam eleganckie wina z wyselekcjonowanych gatunków winogron.

Pascual Toso Las BarrancasWiniarnia korzysta z najnowszych zdobyczy technologicznych w zakresie enologii, a konsultuje je światowej sławy winemaker Paul Hobbs.

Las Barrancas

Oferują wina najlepszej klasy za rozsądne pieniądze dla klientów z całego świata. Pascual Toso jest jedną z przodujących marek Argentyny, z olbrzymim rozwojem na przestrzeni ostatnich lat. Na swoim koncie mają tytuł najlepszej winnicy w Argentynie oraz wiele nagród i medali dla ich poszczególnych win.

Folwark Stara Winiarnia ZAPRASZA! Oferujemy możliwość zakupu win w naszej Piwniczce, zachęcamy do odwiedzin – cyklicznie odbywają się w naszych zabytkowych murach degustacje wina i whisky!

Degustacje wina Folwark Stara Winiarnia