Tamaya Chardonnay Reserva | Karta Win Restauracji Folwark Stara Winiarnia

Dolina LimariNazwa winnicy Viña Tamaya, położonej w dolinie Limarí u podnóża majestatycznych Andów, pochodzi od najwyższego szczytu w okolicy – Tamaya. Pełno tutaj śladów starożytnej kultury Diaguita; do wybitnych znalezisk archeologicznych należą „piedras tacitas”; bloki skalne wyróżniające się dużą ilością otworów wykutych w ich powierzchni. Uważa się, że ukazują one konstelacje gwiazd…

Dolina Limarí znajduje się 470 km na północ od Santiago w centralnej części regionu Coquimbo, w chilijskim systemie apelacji – jest prawnie zdefiniowanym i chronionym obszarem geograficznym określającym pochodzenie winogron używanych do produkcji win (denominacíon de origen – DO). Po raz pierwszy winorośle posadzono tu w połowie XVI wieku, obszar ten znany jest z produkcji win ze szczepów sauvignon, chardonnay, syrah i pinot noir. Ze szczepu Chardonnay powstało białe wytrawne wino Tamaya Chardonnay Reserva, które znajdą Państwo w Karcie Win Restauracji Folwark Stara Winiarnia.

Tamaya Chardonnay Reserva

Tamaya Chardonnay Reserva

Kraj: Chile
Region: Limarí Valley, CL
Producent: Viña Casa Tamaya
Winiarnia: Viña Tamaya, Ovalle, Coquimbo, Chile
Winemaker: Jose Pablo Martin
Rodzaj: białe, wytrawne
Szczepy: Chardonnay
Zawartość alkoholu: 13,5%

Białe chilijskie wino ze szczepu chardonnay wyprodukowane w apelacji Valle de Limari. Dojrzewało przez 9 miesięcy w beczkach. Wino koloru bladozłotego i aromatach dojrzałych jabłek, białych kwiatów oraz cytrusów wzbogaconych o nuty maślane, miodu, orzechów laskowych i przypraw. W ustach świeże i złożone, o bardzo dobrej kwasowości i bogatej, żywej końcówce (świeże i suszone owoce, nuty mineralne, przyprawy).

Tamaya Chardonnay Reserva

Czerwona glina na powierzchni i węglan wapnia w podłożu stanowią doskonały drenaż Doliny. Dodajmy do tego nadmorski klimat (winnica leży jedyne 20 km od Oceanu Spokojnego); chłodna bryza łagodzi temperatury, pochmurne poranki i pośrednie światło padające na winogrona przez większą część dnia umożliwiają powolne dojrzewanie winogron, co ostatecznie skutkuje świeższymi winami. Polecamy!

Folwark Stara Winiarnia