Mooiplaas Langtafel White & Mooiplaas Langtafel Red – wina miesiąca w Folwarku Stara Winiarnia

Mooiplaas

RPA to kraj Nowego Świata, w którym tradycja uprawy winorośli sięga 300 lat wstecz; pierwsze sadzonki pojawiły się tutaj w połowie XVII w. wraz z europejskimi osadnikami. Region Stellenbosch, z którego pochodzi nasze Wino Miesiąca, to najbardziej znany i prestiżowy region RPA. Winnica Mooiplaas i prywatny, będący własnością Tielmana i Louisa Roos, rezerwat przyrody szczycą się nieskazitelnym pięknem przyrody. Winnice Mooiplaas leżą na stromych zboczach pradawnych gleb bogatych w minerały na wzgórzach Bottelary Hills, z przepięknym widokiem na Kapsztad.

Mooiplaas MooiplaasMooiplaas została kupiona przez Nicolaasa Roosa w 1963 roku. Dołączyli do niego jego dwaj synowie Tielman, winiarz (1980) i Louis (1983). Historia gospodarstwa sięga 1806 r., kiedy na terenie posiadłości powstał dwór – zabytek narodowy – imponujący przykład architektury holenderskiej. W 1995 r. Tielman i jego żona Janine zarejestrowali na terenie posiadłości Prywatny Rezerwat Przyrody Mooiplaas, poświęcając 70 hektarów na ochronę zagrożonych gatunków Fynbos – sklasyfikowano tutaj aż 9600 gatunków roślin! Tielman jest przewodniczącym rezerwatu Bottelary Hills Renosterveld, którego częścią jest rezerwat przyrody Mooiplaas. Cały obszar należy do Rezerwatu Biosfery Cape Winelands, który jest częścią Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery.

MooiplaasMooiplaas Wine Estate & Private Nature Reserve zajmuje powierzchnię 243 hektarów, z czego około 100 hektarów zajmują winnice. Tielman i Louis produkują całą gamę win przyjaznych dla środowiska, głęboko zakorzenionych w tradycji i technikach rzemieślniczych – aby odzwierciedlić tutejsze wyjątkowe terroir stosuje bioróżnorodność, aby każdego roku powstawały najwyższej jakości winogrona.

Mooiplaas

Rodzina Roos dzieli się swoją pasją do jedzenia i wyśmienitych win z przyjaciółmi i rodziną podczas słynnych obiadów i kolacji 'Langtafel’. Te celebrowane „festiwale” zainspirowały ich do powstania szeregu naturalnych win pełnych smaku i egzotycznego uroku, które gwarantują konsumentom uśmiech na twarzy i… radość z życia.

Mooiplaas Langtafel White

Mooiplaas Langtafel White

Odmiany: 55% Colombard 45% Chenin blanc
Białe wino produkowane w nowoczesnym stylu Nowego Świata, ale odzwierciedla tutejszy niepowtarzalny terroir. Typowe nuty tropikalne wsparte świeżością i czystą, dobrze zbalansowaną mineralnością z utrzymującym się owocowym posmakiem. Zalecane do sałatek, pizzy, dań z makaronu, grillowanego kurczaka, ryb.

Mooiplaas Langtafel Red

Mooiplaas Langtafel Red50% Shiraz/Syrah, 50% Cabernet Sauvignon
Głęboki rubinowy kolor. Miękkie i aksamitne wino na bazie owoców, które można spożywać samodzielnie lub w połączeniu z szeroką gamą dań. Dębowy, cedrowy i świeży tytoń z żywym pieprzowym posmakiem. W nosie przyprawa i śliwki, na podniebieniu świeże owoce, czekolada. Połącz zdaniami z makaronu na bazie pomidorów. Również grillowany kurczak i czerwone mięsa, wędliny, lekkie gulasze.

Langtafel White & Mooiplaas Langtafel Red

Folwark Stara Winiarnia zaprasza do Restauracji (codziennie od 12:00 do 22:00) oraz na cykliczne degustacje wina i whisky do naszej Piwniczki Hrabiego 🙂 Kalendarz imprez: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy.