Wakacyjna degustacja win: Hiszpania, Węgry, Włochy

Degustacja win Hiszpania Węgry WłochyWINIARNIA zaprasza na kolejną z cyklicznych degustacji wina 🙂 15 lipca (18:00) Będziemy smakować 5 wyśmienitych trunków w europejskich winnic oraz posiądziemy ciekawą wiedzę na temat historii, produkcji oraz doboru „napoju bogów”.W degustacji wezmą udział:

Dehesa de Luna Seleccion Tempranillo

Dehesa de Luna Seleccion Tempranillo

Kraj: Hiszpania
Region: Kastylia
Apelacja: Vino de la Tierra de Castilla
Szczep: Selekcjonowane grona Tempranillo
Winnica: Dehesa de Luna
Rodzaj: wytrawne czerwone
Starzenie: 7 miesięcy w 225 litrowych beczkach z dębu francuskiego (88%) i dębu amerykańskiego (12 %)
Zawartość alkoholu: 14 %

Wino o pięknej czarno-wiśniowej barwie z fioletowymi refleksami. W nosie mocno wyczuwalne aromaty czerwonych i czarnych owoców (maliny, czerwone porzeczki, borówki) wraz z czarnymi oliwkami i świeżymi korzenno- balsamicznymi nutami (efekt starzenia w dębowych beczkach).

Dojrzałe czerwone owoce jagodowe dochodzą do głosu ponownie na podniebieniu, kończąc z przyjemnymi nutami toffi. Pełne wino o zrównoważonej kwasowości i tanin, z długim powolnym finiszem.

Vegaval Plata Tempranillo

Vegaval Plata Tempranillo

Kraj: Hiszpania
Region / Apelacja: Valdapeñas
Producent: Bodegas Miguel Calatayud
Styl: czerwone, wytrawne
Odmiana: Tempranillo
Winifikacja: fermentacja i maceracja w kontrolowanej temperaturze
Dojrzewanie: 6 miesięcy w kadzi stalowej
Zawartość alkoholu: 12%

Czerwony rubinowy kolor. Eleganckie aromaty czerwonych owoców z korzennym posmakiem. Przyjemnie słodkie, świeże, gładkie i bardzo owocowe na podniebieniu. Aromaty jeżyn i innych owoców leśnych z pikantną nutą i tanicznym finiszem. Dobre do grillowanych mięs, paelli i twardych serów.

Velenosi Villa Angela Chardonnay IGT

Velenosi Villa Angela Chardonnay IGT

Kraj: Włochy
Region: Marchia
Apelacja: Marchia IGT
Producent: Velenosi
Szczepy: Chardonnay
Rodzaj: białe, wytrawne
Alkohol: 13%

Wino w całości powstało z szczepu Chardonnay. Łączące w sobie z jednej strony nuty typowe dla odmiany, z drugiej wyraźne cechy nadmorskiego siedliska, przede wszystkim mineralność. Jest kwiatowo-owocowe, pełne, bogate i krągłe w ustach. Polecane do owoców morza, sałatek, ryb w sosach.

Petreny Syrah

Petreny Syrah

Kraj: Węgry
Region: Eger
Szczep: Syrah
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Zawartość alkoholu: 13,5%

Jeden z pradawnych szczepów dający egzotyczne wino o bogatej strukturze. Dobrze zbudowane, smak dojrzałych czerwonych owoców z aksamitnymi taninami i długim finiszem. Ciemny, rubinowy kolor, z delikatnymi fioletowymi refleksami. Aromat świeży, mocno intensywny, owocowo-kwiatowo-pieprzny.

W naszym zestawie degustacyjnym znalazło się również wytrawne wino różowe z węgierskiej winnicy Simon Pincészet z regionu Eger, która swoją historię z produkcją wina rozpoczęła w 1978 roku.

SIMONROSE Eger

Serdecznie zapraszamy! Rezerwacji można dokonać na naszej stronie, koszt: 100zł/os.