Lyngrove Reserve Chardonnay oraz Lyngrove Reserve Shiraz Pinotage

Lyngrove RPAWinnice Lyngrove Estate rozciągają się pomiędzy Stellenbosch i Somerset West, o niecałą godzinę drogi od Kapsztadu (RPA). 80-hektarowa posiadłość leży na wzgórzu, z widokiem na górę Helderberg z jednej strony i Ocean Atlantycki z drugiej, w obszarze mikroklimatu, w którym winogrona dojrzewają powoli i uzyskują odpowiednią koncentrację dzięki chłodnej bryzie znad Atlantyku. W Piwniczce Folwarku zagościły dwa nowe wina z tej posiadłości.Lyngrove Reserve

Lyngrove Reserve Chardonnay – Coastal Region, RPA

Lyngrove Reserve Chardonnay

Złożone białe wytrawne wino z apelacji Stellenbosch o bogatym bukiecie pełnym aromatów owoców tropikalnych, prażonych migdałów i nut biszkoptowych. W ustach kremowe, o doskonałej strukturze i rześkim posmaku; brzoskwinia i dojrzałe czerwone jabłko. Nos z niuansami wanilii i świeżej cytryny.

Lyngrove Reserve Chardonnay

100% Chardonnay, Alk: 13,40% RS: 2,4 g/L TA: 5,3 g/l pH: 3,50. 40% winogron fermentowało w zbiornikach ze stali nierdzewnej, 60% w beczkach z francuskiego dębu – w których całość dojrzewała przez 8 miesięcy.

Lyngrove Reserve Shiraz / Pinotage

Lyngrove Reserve Shiraz PinotageCzerwone wytrawne wino z Republiki Południowej Afryki uwodzące aromatami jeżyn, anyżku i fiołków. W ustach krągłe, wyraźnie taniczne, o długim, czekoladowo-kawowym posmaku. Wyprodukowane przez Lyngrove Estate z apelacji Stellenbosch. Dojrzewa przez 14 miesięcy w 300-litrowych beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Lyngrove Reserve Shiraz Pinotage61% Shiraz zmieszane z 31% Pinotage. Alk: 14,9% RS: 2,6 g/l TA: 5,4 g/l pH: 3,5. Zbiory Pinotage rozpoczęły się pod koniec lutego, a Shiraz w połowie marca.

Lyngrove Reserve Shiraz PinotageWINIFIKACJA: Jagody były rozgniatane i moczone na zimno przez ok. 48 godzin, a następnie zaszczepione wybranymi drożdżami, aby wydobyć to, co najlepsze każda odmiana posiada. Fermentowane w zbiornikach ze stali nierdzewnej z napowietrzaniem co 4 godziny w celu wydobycia smaku i koloru z moszczu. Fermentacja trwa około 5-7 dni w temperaturze 24-28°C. Odmiany dojrzewały oddzielnie, w starszych beczkach, przez 14 miesięcy (połączenie 300-litrowego dębu francuskiego i amerykańskiego).

Lyngrove Reserve Chardonnay Lyngrove Reserve Shiraz Pinotage

Lyngrove Estate

Lyngrove

Tutejsza gleba składa się na ogół z piaszczystej wierzchniej warstwy gleby, położonej na zwietrzałym granicie i glinie, często bogatej w żelazo – tzw. Koffieklip. W suchych miesiącach letnich stosowane jest nawadnianie kropelkowe. Lyngrove cieszy się śródziemnomorskim klimatem z ciepłymi, suchymi latami oraz z zimami przynoszącymi opady deszczu. Idealne warunki dla winorośli zapewniają Ocean Atlantycki i łagodny, legendarny południowo-wschodni wiatr, zwany “the Cape doctor”.

Lyngrove Estate

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza do odwiedzin; wszystkie wina z naszej Piwniczki można zakupić o każdej porze dnia 🙂 Polecamy również cykliczne degustacje wina oraz whisky: www.folwarkstarawiniarnia.pl.