„Winiarski Nowy Świat” – Degustacja Win

19 lipca 2013, godz. 18.00

Zapraszamy do wędrówki przez winiarski Nowy Świat. Odwiedzimy Nową Zelandię, Chile, Południową Afrykę i Izrael. Szczepy sauvignon blanc, shiraz, cabernet sauvignon, carignan pokażą mistrzostwo wine-makerów z winnic Hunky Dory, Aresti, Delheim oraz Carmel.

W degustacji wezmą udział wina:

Hunky Dory Sauvignon Blanc 2011

Region: Marlborough, Nowa Zelandia

Szczep: sauvignon blanc

Wytrawne wino o mocnym owocowym bukiecie z  dominującymi nutami cytrusów, agrestu i ziół. W ustach sprężyste, rześkie z wyraźnym akcentem mineralnym.

Cabernet Sauvignon Equlibrio 2008

Region: Curico Valley, Chile

Szczep: cabernet sauvignon

Cabernet sauvignon wytwarzane z winogron pochodzących z winnic uprawianych organicznie, bez użycia nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Wino o intensywnej barwie i mocnych aromatach czarnych porzeczek, wiśni, tytoniu z nutami ziemistymi i skórzanymi. Smak mocny, owocowy z wyraźnymi ale łagodnymi taninami.

Delheim Cabernet Sauvignon/Shiraz 2010

Region: Stellenbosch, RPA

delheim-cabernet-sauvignon-shirazSzczepy: cabernet sauvignon (44%), shiraz (36%), malbec (9%), petit verdot (5%), ruby cabernet (4%), cabernet franc (2%)

Intensywne aromaty śliwek i czarnych jagód, podkreślone delikatnymi nutami czarnej czekolady i wanilii. W ustach pełne i łagodne z długim, owocowym posmakiem.

 

26698_hr

Ridge Red 2007

Region: Upper Galilee, Izrael

Szczepy: carignan, petite sirah, shiraz, cabernet sauvignon

Wytrawne czerwone wino o ciemnej, nieprzejrzystej sukni. W nosie przydymione aromaty czereśni i śliwek, z nutą wanilii i tytoniu. W ustach łagodne, owocowe, z dominującym smakiem wiśni, żywą kwasowością i dobrym finiszem.

 

 

803

 

   Trisquel Syrah 2008

Region: Curico Valley, Chile

Szczep: syrah

Intensywny, głęboki, niemal fioletowy kolor. W nosie mocne aromaty jeżyn, śliwek, lawendy, z nutami wanilii i toffi. W ustach wino pełne, cieliste, z dojrzałymi taninami. Krągłe, złożone i jedwabiste, z wyraźnym smakiem owoców i akcentem dębu.

 

Degustację poprowadzi Bartłomiej Kuzak, Doradca ds. Win z firmy Winkolekcja.

ZAPRASZAMY!

 

Rezerwacje i bilety:  http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne_imprezy/pid/6849

2-new