Nowe wina w Piwniczce Folwarku – RPA

Wina z RPA Linton ParkW całym Nowym Świecie chyba tylko Południowa Ameryka poszczycić się może dłuższą tradycją winiarską od Kraju Przylądkowego. Winne krzewy upowszechnili tam bowiem wraz z chrześcijańską wiarą misjonarze już w XVI stuleciu. Swoją piękną kartę ma winnica Linton Park w dystrykcie Wellington – od 1699 roku pierwsza winiarnia szacownej winiarskiej rodziny Fourie w jej posiadłości De Slange Rivier.

Linton Park

Winnice winiarni Linton Park położone są na zboczach Groenberg na wysokości ok. 500 m.n.p.m., gdzie większa ilość opadów, żyzna gleba i niższe temperatury powodują, iż jest to teren bardziej zielony niż okolica. Pozwala to uzyskać dobrze dojrzałe grona, a w konsekwencji wina o dużej koncentracji, podkreślone akcentami beczkowymi zarówno dębu francuskiego jak i amerykańskiego.

W naszej piwniczce znajdziecie tegorocznego złotego medalistę z Brukseli: De Slangerivier 2015, utytułowane Shiraz 2015 i wyjątkowe Pinotage 2016. Szczególnie polecamy to ostatnie; pinotage, słynną krzyżówkę cinsault i pinot noir. Jest to wersja limitowana – zawartość pochodzi z jednej z 5 wyjątkowych, wyselekcjonowanych beczek!

Zapraszamy do odwiedzin naszej Piwniczki – czekają wina z całego świata 🙂