Lamita Malbec i Lamita Chardonnay – wina miesiąca w Folwarku Stara Winiarnia

wino miesiąca Lamita Argentyna Mendoza Folwark Stara Winiarnia

Nastał wakacyjny miesiąc sierpień 🙂 Restauracja Folwark Stara Winiarnia proponuje więc nowe wino miesiąca! A właściwie dwa trunki pochodzące z argentyńskiego regionu Mendoza: czerwone wytrawne ze szczepu Malbec oraz białe – Chardonnay.

Lamita Chardonnay

wino miesiąca Lamita Chardonnay Folwark Stara Winiarnia

Słoneczny kolor z zielonkawymi przebłyskami i wyrazisty nos złożony z aromatów owoców cytrusowych i tropikalnych wzbogaconych o nuty kwiatowe. Na podniebieniu rześkie, o delikatnej budowie i długim, owocowym posmaku.

Lamita Malbec

Czerwone wytrawne wino argentyńskie o ekspresyjnym zapachu świeżej wiśni wzbogaconym o subtelne nuty przyprawowe i dębowe. W ustach młode, lekkie, owocowe, o dobrej kwasowości i czystym posmaku.

wino miesiąca Lamita Argentyna Mendoza Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Producentem win jest Grupo Foster Lorca.

Enrique Foster oraz Mauricio Lorca to dwóch wspólników, którzy połączyli swe winnice i siły, aby stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo skoncentrowane na produkcji win klasy premium. Winiarnia znajduje się w Argentynie, w regionie Mendoza w Perdriel, Lujan de Cuyo, zaś winorośle są uprawiane w trzech winnicach znajdujących się w prestiżowej Dolinie de Uco, ok. 100 kilometrów na południe od centrum Mendozy. Tereny upraw znajdują się na różnych wysokościach, od 1050 do 1500 m n.p.m.

Zróżnicowanie średnich temperatur oraz mikroklimatów pozwala dobrać terroire do szczepów o różnych wymaganiach. Ekstensywna uprawa zmierzająca do ograniczenia wydajności na rzecz jakości sprawia, że z jednego krzewu pozyskuje się winogrona, z których powstają nie więcej niż dwie butelki wina. Dzięki zredukowanej ilości owoców wino zyskuje na koncentracji tanin i witalności. Woda bogata w minerały dostarczana jest do winnic z topniejących śniegów pobliskich Andów.

Winiarnia szczyci się zastosowaniem najnowszej technologii przy produkcji wysokojakościowych win. Wina dojrzewają w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego o pojemności 225l i 500l.

Przedsiębiorstwo oferuje swoje produkty pod dwoma liniami – Enrique Foser i Mauricio Lorca, zachowując historyczną odrębność marek.

Grupo Foster Lorca

Folwark Stara Winiarnia zaprasza! Restauracja czynna jest codziennie od 12:00 do 22:00, wina z całego świata można zakupić również w naszej Piwniczce.

wino miesiąca Lamita Folwark Stara Winiarnia