VIII Jurajski Piknik Winny w Ojcowie

Jurajski Piknik Winny w Ojcowie

Członkowie Klubu Wina Folwark Stara Winiarnia uczestniczyli w czasie minionego weekendu w VIII Jurajskim Pikniku Winnym w Ojcowie, na który zapraszali: Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej oraz gospodarstwo rybackie „Pstrąg Ojcowski” w Ojcowskim Parku Narodowym.

To były dwa dni świetnej zabawy z kieliszkiem wina w tle! Najlepsze butelki win z Jury Krakowskiej prezentowały:
🍇 Winnica Amonit
🍇 Winnica Goja
🍇 Winnica Novi
🍇 Winnica nad Prądnikiem
🍇 Winnica Pałac Minoga
🍇 Winnica Kresy
🍇 Winnica Św.Jana
🍇 Winnica Słońce i Wiatr
🍇 Winnica Przybysławice
🍇 Winnica Rajska

Jurajski Piknik WinnyJurajski Piknik Winny

Jurajski Piknik WinnyJurajski Piknik WinnyDodatkowo można było smakować przepyszne produkty regionalne, które wystawiły:
🧀 Gospodarstwo Pemako (sery)
🍎 Spiżarnia “We młynie” (przetwory, miody)
🍐 Gospodarstwo rolne „Przetwórnia”
🍯 Pasieka „Twój bartnik” (miody)

Jurajski Piknik Winny Jurajski Piknik Winny

Podczas Pikniku odbyły się dwie prelekcje z zakresu uprawy winorośli w Małopolsce, można było posłuchać o wyjątkowym charakterze tutejszych winnic oraz zasmakować w winie i… historiach lokalnych winiarzy.

Jurajski Piknik Winny Jurajski Piknik Winny

Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej utworzyło w 2022 Winiarski Szlak Winny, którego celem jest prezentacja winnic zlokalizowanych wokół Ojcowa i okolicy, jako miejsc atrakcyjnych turystycznie. To tutaj można poznać tajniki wytwarzania wina, degustować najlepsze butelki, uczestniczyć w pracach w winnicy, poszerzyć swoją wiedzę na temat uprawy i ekologii, a także odpocząć w pięknych jurajskich lokalizacjach.

Jurajski Piknik WinnyJurajscy Winiarze ze Stowarzyszenia chcą przyczyniać się do podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu poprzez rozwój, aktywizację i promocję własnych produktów enoturystycznych.

Jurajski Piknik WinnyA my zapraszamy serdecznie na cykliczne degustacje win z polskich winnic – najbliższa już w piątek, 5 lipca! Spotkacie tam wina z WINNICY GOJA > https://folwarkstarawiniarnia.pl/05072024-degustacja-win-z-winnicy-goja/n

winnica GOJA