Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay – Mendoza, Argentyna

W piwniczce Folwarku oraz w imrezariuszu naszych degustacji win zagościło nowe, argentyńskie wino – Finca Beltran Chenin & Chardonnay; białe, wytrawne, owocowe, mineralne.

Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay - Mendoza, Argentyna

Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay jest kupażem szczepów Chenin Blanc (50%) oraz Chardonnay (50%). Posiada przepiękną, złotą barwę. Intensywny bukiet otwiera się aromatami owoców tropikalnych, ananasów i mango, białych owoców takich jak jabłka i gruszki i kończy nutami soczystych cytryn.

Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay - Mendoza, Argentyna

W smaku świeże, delikatne, o przyjemnej kwasowości i owocowości oraz lekko mineralnym finiszu – w sam raz do orzeźwienia podniebienia.

Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay - Mendoza, ArgentynaSprawdzi się jako aperitif, dobry towarzysz piersi z kurczaka, owoców morza i sałatek. POLECAMY! Wino powstało u podnóża Andów, w regionie Mendoza, który nasz Klub Wina nawiedził kilka lat temu 🙂 Winnice należą do rodziny Zuccardi w ramach apelacji Valle de Uco.

Zuccardi

Familia Zuccardi to jedno z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych przedsiębiorstw, które od 1963 roku, produkuje w Argentynie wina i oliwę z oliwek. Inżynier Alberto Zuccardi, ojciec dzisiejszego właściciela José Alberto, założył winnicę w regionie Maipú (dziś 170 ha). Kolejna, większa, powstała w regionie Santa Rosa – wszystkie na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Dziś imperium Zuccardi to w sumie 7 tys. hektarów winnic i 10 mln litrów wina produkowanego każdego roku. „Nie sprzedajemy wina – sprzedajemy przyjemność” – zwykł mówić José Alberto.

Bodega

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza; wina z naszej piwniczki można zakupić w codziennie otwartej Restauracji. Polecamy bogaty terminarz degustacji wina i whisky: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Finca Beltran Duo Chenin Chardonnay - Mendoza, Argentyna