Quinta Da Jardinete – winnica pośrodku Atlantyku

QUINTA DA JARDINETE S.MIGUEL ISLAND VINEYARD AND WINERY AZORY - ACORES Folwark Stara Winiarnia lubimywino.plW poszukiwaniu winnych ciekawostek, po niezwykłym doświadczeniu z winnicami na azorskiej wyspie Pico, ekipa Klubu Wina Folwark Stara Winiarnia dotarła na największą wyspę archipelagu – São Miguel. W północnej części wyspy, w bezpośredniej bliskości oceanu Atlantyckiego znajduje się jedna z 3 działających na wyspie winnic, duża, jak na tutejsze warunki, Quinta Da Jardinete – rodzinna firma prowadzona od roku 1989 przez biologa Mario Rebelo. Winnica jest otoczona wysokim wulkanicznym murem i drzewami, które chronią ją przed silnymi wiatrami znad Atlantyku.  Zbiory winogron rozpoczynają się już w czerwcu, a z uwagi na różnorodność gatunków winorośli i czas dojrzewania, trwają aż do października.
Quinta Da Jardinete zajmuje obszar 5 hektarów i produkuje rocznie ok. 12-15 tysięcy litrów wina różnego gatunku, które jest wyprzedane niemal natychmiast. Winnica nie prowadzi degustacji, ale na miejscu można kupić np. butelkę Chardonnay, Merlot-Aragonês czy Sauvignon blanc. Mario z pasją i dumą opowiada o historii winnicy i produkcji wina, jednak nie ogranicza się tylko do hodowli winorośli. Banany z pobliskiego ogrodu służą m.in. do produkcji smakowitych czipsów.
Wizyta w Quinta Da Jardinete to prawdziwa gratka dla miłośników wina, a spotkanie z sympatycznym Mario na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy na nasze degustacje win do klimatycznej piwniczki Folwarku Stara Winiarnia.