Nowe wina w Piwniczce Folwarku – Portugalia

Portugalia - wino w Folwark Stara Winiarnia Mszana DolnaQuinta da Plansel, znajduje się na południe od Lizbony, w słynnym regionie winiarskim Alentejo. Dorina Lindemann przyjechała tutaj z Niemiec i zmieniła świat nieco zdominowany przez mężczyzn winiarski region. Ponoć kobiety zachowują większą koncentrację nad winnym procesem produkcji i dodają od siebie wrażliwą duszę 🙂 Efekt? Dorina obecnie jest jednym z najlepszych producentów wina w Portugalii!
W procesie produkcji używa się tu tylko beczek z dębu francuskiego (ponoć amerykański zaburza naturalny smak wina nadając posmak kawy…), ze względu na panujące nierzadko 50-stopniowe upały w procesie produkcji dużą rolę przykłada się do utrzymania niskich temperatur.

Quinta_da_Plansel

Cuvée Seleção Doriny Lindemann to mieszanka Touriga National, Tinta Barroca i Touriga Franca. Uwodzicielski rubinowo-czerwony kolor, w nosie aromat ciemnych owoców, jeżyn, cassis, z nutami przypraw (wanilia) i rdzawymi aromatami. Miękkie na podniebieniu, owocowe, z delikatnymi taninami i trwałym finałem.

Cuvée Seleção Doriny Lindemann

Dorina Lindemann Seleção White 60% Gouveio, 20% Arinto i 20% Viosinho. Czysty, lekki cytrusowy kolor. Pełne dojrzałe owoce, z białą brzoskwinią i dyskretnymi nutami cytrusowymi, marakui i ananasem. W ustach soczyste z egzotycznymi nutami. Dobra struktura z finezją.

Dorina Lindemann Seleção White

Marquês dos Vales Selecta Reserva 2013 – wino zrównoważone, elegancka i miękka kombinacja cabernet sauvignon i Petit Verdot.

Marquês dos Vales Selecta Reserva 2013

Quinta de Santa Cristina 2016 – wino białe, winifikowane z odmian winogron Alvarinho i Trajadura, ze starannej selekcji najlepszych winogron regionu Vinhos Verdes. W ustach wykazuje dobrą równowagę, miękkość, miękkość i bardzo przyjemne wykończenie.

Quinta de Santa Cristina 2016

Plansel Selecta Reserva red Dorina Lindemann to wino Alentejo – gładkie i eleganckie z niesamowitym miękkim i owocowym wykończeniem. 50% Aragonez i 50% Tinta Barroca. Winogrona zbierane ręcznie zbierają się w ciągu nocy, a następnie powoli fermentują w ciągu 4 tygodni w tradycyjnych lagarach. Dojrzewanie przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Słodkie i skoncentrowane dzikie owoce z delikatnymi nutami kwiatowymi. Dotyk gorzkiej czekolady, lukrecji i marcepanu. Na podniebieniu trochę ziemisty z pomysłem owoców w puszkach, bardzo gęsty, gładki i elegancki z niesamowitym, miękkim i owocowym wykończeniem.

Plansel Selecta Reserva red Dorina Lindemann

Zapraszamy na cykliczne degustacje wina i whisky do naszej Piwniczki ! Prezentowane wina można również zakupić 🙂

Quinta_da_Plansel Portugalia