Niedziele z winem! Popularyzujemy rodzime wino w Starej Winiarni!

W kolejne niedziele września (12,19,26) 2021r zapraszamy naszych Gości na WINNY DZIEŃ OTWARTY w Folwarku Stara Winiarnia – rzecz jasna z winem w roli głównej 🙂 Niedziele z polskim winem

Liczyliśmy na winiarskie dysputy o aspektach produkcji wina w rodzimych warunkach, nasi Goście liczyli na degustację Wina Kasztelańskiego i win z zaprzyjaźnionej Winnicy Krokoszówka Górska – i nie zawiedliśmy się pospołu 🙂 Podczas spotkania z naszym folwarcznym winogrodnikiem i znawcą win można było zapoznać się z charakterystyką win polskich oraz ze specyfiką uprawy winorośli w rodzimych warunkach.

niedziela z winem niedziela z winem

Wśród poruszanych w ciekawych rozmowach zagadnień były zarówno te dotyczące historii i dnia dzisiejszego polskiego winiarstwa, jak i te dotykające praktycznej strony prowadzenia winnicy. Jak powstaje wino czerwone, jak powstaje wino białe, 12 miesięcy w winnicy, szczepy winorośli, które warto sadzić w naszym klimacie i sposoby ich pielęgnacji, jak wykonać własne sadzonki – to tylko nieliczne z pytań, na które można było usłyszeć odpowiedź.

Chętni mogli odbyć wędrówki po naszych zabytkowych salach i zapoznać się z winną historią Winiarni, odwiedzić Piwniczkę Hrabiego i podejrzeć winne krzewy na Dziedzińcu Folwarku.
niedziela z winem niedziela z winem

niedziela z winem

Była i degustacja! Szczególnie polecaliśmy utytułowane wino Solaris z Krokoszówki-Górskiej 🙂 Pomagaliśmy aktywnie w doborze wina do potraw serwowanych w naszej Restauracji i przestrzegaliśmy, jakich koniunkcji unikać 🙂 UWAGA! Kolejna NIEDZIELA Z WINEM już 26 WRZEŚNIA! Zapraszamy!

niedziela z winem

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza w swe zabytkowe progi! W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno cykliczne spotkania degustacyjne z winem i whisky, jak i pakiety pobytowe, które łączą komfort przedywania w naszym klimatycznym ***Hotelu z przyjemnością obcowania z wyśmienitymi trunkami w Winiarni.