Degustacja win z Argentyny – zapraszamy do tanga!

Degustacja WIN ARGENTYŃSKICH Bodega ATAMISQUE Folwark Stara Winiarnia lubimywino.pl11 czerwca 2021 Winiarnia zaprasza na degustację win z Argentyny (godz. 18:00, 50zł/os.). Tuż po niej zapraszamy do Muzycznego Folwarku na akordeonowy koncert Tomasz Drabina. INSPIRACJE. Oczywiście „w klimacie” degustacji – zapraszamy do TANGA! W programie znajdą się bowiem argentyńskie i polskie tanga, paryskie walczyki. (godz. 20:00, 30 zł/os.).

Członkowie naszego Klubu Wina odwiedzili Argentynę, kraj steków, wina, tanga i fantastycznej przyrody. W stolicy argentyńskiego wina – Mendozie – byliśmy w winnicy Bodega Atamisque w Tupungato San Jose, Uco Valley.

Bodega Atamisque to 125 ha winnic położonych na wysokości 1.300 m n.p.m. Oprócz klasycznego Malbeca uprawia się tutaj inne odmiany: Chardonnay, Sauvignon Blanc, Viognier, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot, Syrah i Cabernet Franc.

Podczas Degustacji ocenimy wspólnie, czy aby słusznie tutejszy MALBEC dzierży palmę pierwszeństwa wśród argentyńskich win 🙂 W zestawie degustowanych win:

Catalpa Merlot

Catalpa Merlot
Intensywny jasno-czerwony kolor, aromat czerwonych owoców, pikantny z nutami wanilii i karmelu. Starzenie w beczkach nadaje mu elegancji i złożoności. Na podniebieniu jest jedwabiste, z delikatnymi taninami, delikatnym i długim finiszem. Znakomite do dań z drobiu i cielęciny.

Catalpa Pinot Noir

Catalpa Pinot Noir
Czerwone wytrawne, aromaty owocowe z nutą czekolady i karmelu. W smaku elegancki i doskonale zbalansowany z gładkimi taninami i owocowymi nutami. Wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych gron Pinot Noir, przechowywane przez 14 miesięcy beczkach z dębu francuskiego. Doskonałe z miękkimi serami jagnięciną i drobiem.

Serbal Cabernet Franc

Degustacja WIN ARGENTYŃSKICH Bodega ATAMISQUE Folwark Stara Winiarnia lubimywino.pl
Czerwone wytrawne wino produkowane w winnicy Bodega Atamisque w regionie Mendoza – Uco Valley. Wino produkowane jest z gron szczepu Cabernet Franc. W smaku owoce leśne w tym czerwona jagoda i jeżyna.

Serbal Malbec

Degustacja WIN ARGENTYŃSKICH Bodega ATAMISQUE Folwark Stara Winiarnia lubimywino.pl
Czerwone wytrawne wino z winnicy Bodega Atamisque z Argentyny. W smaku leśne owoce, w nosie nuty korzenne. Podniebienie owocowe, z wyraźną taniną i soczystym owocem. Doskonałe do potraw z wołowiny, jagnięciny oraz drobiu.

Serbal Viognier

Serbal Viognier
Wino białe wytrawne, bogaty bukiet z przewagą kwiatu lilii. Na podniebieniu owocowy z przewagą jabłek. Doskonałe do owoców morza i makaronów.

Folwark Stara Winiarnia

Folwark Stara Winiarnia proponuje Państwu zapoznanie się z niepowtarzalnym aromatem i smakiem wina i whisky przy okazji organizowanych cyklicznie degustacji tematycznych. Działający prężnie Klub Wina zaprasza do zapoznania się z harmonogramem imprez na naszych stronach: www.lubimywino.pl oraz folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy.

Nasza oferta obejmuje m.in.:
– Degustacje sommelierskie w Starej Winiarni
– Degustacje Romantyczne – dla Zakochanych
– Degustacje połączone z uroczystą kolacją
– Degustacje win i whisky oferowanych na wesela, konferencje i inne uroczystości
– Szkolenia winiarskie w ramach wizyt zawodoznawczych

Szczególnie polecamy kameralne degustacje w wąskim, kilkuosobowym gronie. Winne degustacje mogą być wzbogacone o elementy warsztatów winiarskich np. z omówieniem zasad produkcji, doboru gatunków, regiony świata a rodzaje win itd. Można zamówić degustację win, której tematem wiodącym będą wybrane z poniższej listy:
– Jak powstaje wino czerwone?
– Jak powstaje wino białe?
– Wina beczkowe o co z ta beczką chodzi i czy wszystkie wina nadają się na dojrzewanie w beczce?
– Dobór wina do potraw
– Wina inwestycyjne – czy warto?
– Czy Zielona Góra jest kolebką polskiego winiarstwa?
– Jak degustować wino, aby wydobyć z niego wszystkie walory?
– Jak zamawiać wino w restauracji?
– Czy założenie winnicy to dobry biznes?
– Gatunki winorośli uprawiane w Polskich winnicach
– 12 miesięcy w winnicy
– Winnice i regiony winiarskie Nowej Zelandii
– Winnice i regiony winiarskie Argentyny
– Burgundia – kolebka Pinot Noir – Chardonnay

ZAPRASZAMY!