Winobranie 2021 w winnicy Krokoszówka – Górska rozpoczęte!

Winobranie w Winnicy Krokoszówka Górska
W pierwszym dniu winobrania w zaprzyjaźnionej winnicy jak co roku uczestniczyła reprezentacja Klubu Wina lubimywino.pl. Zbierane były winogrona: Leon Milot, Marrechal Foch oraz Regent.

Winobranie w Winnicy Krokoszówka Górska

W tym roku winiarze będą musieli pokazać kunszt układania wina, wszystko to spowodowane jest sporymi opadami deszczu w miesiącach letnich. Cukry w moszczu nie są idealne ale, jak to podkreśla Marek Górski (właściciel winnicy), powinno być dobrze.

Winobranie w Winnicy Krokoszówka GórskaPrzypominamy Państwu również o znaczącym sukcesie winnicy, która w tym roku na konkursie win w Bordeaux  Challenge International du Vin zdobyła srebrny medal https://www.krokoszowka-gorska.pl/aktualnosci/srebrny-medal-w-challenge-international-du-vin-2021/.

Winobranie w Winnicy Krokoszówka Górska

Polecamy również wycieczkę do winnicy gdzie na miejscu można porozmawiać z właścicielem oraz zakupić butelkę wybornego wina!

Winobranie w Winnicy Krokoszówka Górska

Z winami z winnicy Krokoszówka – Górska można było zapoznać się przez 4 ostatnie niedziele w Folwarku Stara Winiarnia, gdzie w ramach spotkań z winem “Niedziela z winem” próbowaliśmy m.in. smaku słynnego wina SOLARIS.

winobranie