Pałac Wiechlice – Klub Wina na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu

PAŁAC WIECHLICE winnicaO unikalności tego ośrodka na mapie polskich atrakcji turystycznych stanowią dziś nie tylko stylowe wnętrza i bogata historia Pałacu Wiechlice, w którym rezydowały wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele. Kompleks Pałacowy jest położony obok Szprotawy, na obrzeżach Borów Dolnośląskich. Tutejszy krajobraz, to przede wszystkim malownicze wzgórza, doliny rzek ale także winnice – jesteśmy na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.

Prawie hektarowa winnica w Pałacowym Parku a w niej prawie 4000 sadzonek winorośli (Rondo, Regent, Johanniter, Cabernet Cortis i Solaris), 200-letnie drzewa, kolorowe klomby plus zarybiony staw, po którym możemy popływać kajakiem zachęcają do odwiedzin tego miejsca. Bodźcem do założenia winnicy było ponoć odnalazienie mapy z XVIII wieku, na której na niewielkim stoku pobliskiego wygasłego wulkanu zaznaczona była winnica – nie dalej niż 1 km od zespołu pałacowego. Jest tutaj i hotel i restauracja z bogatym wyborem produktów regionalnych, serów. W pobliskim Bolesławcu mieści się znana manufaktura wyrobów ceramicznych.

Na załączonych zdjęciach widoczny jest bardzo ładny domek w stylu toskańskim – dawniej mieszkał tu ogrodnik 🙂

PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica PAŁAC WIECHLICE winnica

PAŁAC WIECHLICE winnica