Chianti Toscaleus Riserva w Karcie Win Restauracji Folwark Stara Winiarnia

Chianti Toscaleus Riserva DOCGPrzedstawiamy Chianti Toscaleus Riserva DOCG, wytrawne, czerwone wino, które powstaje w Società Agricola Canneta, w sercu włoskiej Toskanii.
Apelacja: DOCG Chianti
Szczepy: 80% Sangiovese, 10% Canaiolo, 10% Merlot

Chianti Toscaleus Riserva DOCGSocietà Agricola Canneta Srl należy do rodziny Giannelli, która posiada winnice w Chianti, DOCG Brunello di Montalcino, DOC Sant’Antimo, Maremma, Montecucco oraz DOC Vin Santo. Największa z nich, o powierzchni 50 ha, położona jest na wzgórzach otaczających Florencję, w historycznym regionie DOCG Chianti.
Società Agricola CannetaWe wczesnych latach 70. ubiegłego wieku, kiedy ludność masowo opuszczała wiejskie okolice, przenosząc się do miast, rodzina Giannelli, jakby na przekór ówczesnym trendom, podjęła decyzję o zainwestowaniu w niewielkie gospodarstwo I Mori stawiając tym samym na jego rozwój. Powstają tutaj najbardziej emblematyczne dla Toskanii wina takie jak chianti, chianti colli fiorentini, rosso i bianco toscano, a także vin santo del chianti. Tereny otaczające stary zamek Malmantile od zawsze słynęły ze znakomitej oliwy z oliwek; to stąd pochodzi najwyższej klasy ’Laudemio’. W 2001 roku zbudowano nową winiarnię; jest w niej miejsce na produkcję wina, jego dojrzewanie, butelkowanie i przechowywanie, a także na podejmowanie odwiedzających okolicę gości pragnących spróbować lokalnych specjałów.

Chianti Toscaleus Riserva odznacza się piękną, rubinową, wpadającą w czerwień barwą. Bukiet intensywny z owocowymi aromatami, wyraźnie wyczuwalne są nuty śliwek i soczystych, dojrzałych wiśni. Na języku wytrawne, z zaakcentowaną tanicznością, średnio kwasowe, z dłuższym finiszem. Idealnie pasuje do grillowanych mięs, dań charakterystycznych dla kuchni toskańskiej oraz do twardych serów.
Restauracja Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza! Polecamy również cykliczne spotkania degustacyjne z winem (i whisky) w naszych zabytkowych progach 🙂

Chianti Toscaleus Riserva DOCG