Winnica ZENI, Bardolino – Italia

BARDOLINO winnica ZENINa szlakach winnych podróży w regionie Veneto trafiliśmy na jedną z najwspanialszych winnic w tej okolicy – winnicę ZENI. Winnica położona na malowniczych wzgórzach Bardolino z przepięknym widokiem na jezioro Garda przyciąga nie tylko doskonałymi winami, ale jest też miejscem, gdzie promuje się kulturę picia wina i historię winiarstwa.  
Kreatywność i pasja winiarska Gaetano Zeni jest dziś kultywowana przez jego dzieci Federica, Fausto i Elenę, którzy z powodzeniem rozwijają rodzinny biznes doskonale prosperujący już od ponad wieku.
Winnica oferuje niezwykle szeroki wachlarz win białych i czerwonych m.in. Soave, Costalago, Bardolino Classico, Custoza, Chiaretto i Prosecco.
Ze starannie wyselekcjonowanych winogron powstają tu słynne na całym świecie wina m.in. Amarone della Valpolicella, które dzięki technice suszenia winogron ma niepowtarzalny smak i wysoki potencjał starzenia.

Winnica Zeni przyciąga miłośników wina z całego świata i nieustannie tętni życiem. Raz po raz podjeżdżają samochody, a nawet całe autobusy turystów  chcących spróbować słynnych włoskich win. Nie trzeba specjalnie umawiać się ani na degustację, ani na zwiedzanie muzeum wina – wszystko jest tak urządzone, że wystarczy wejść…
W sąsiedztwie muzeum wina znajduję się winiarnia i sala degustacyjna, gdzie każdy może bezpłatnie spróbować kilkunastu wybranych win białych i czerwonych.

Po degustacji czas na zakupy, a że chętnych jest wielu, przy kasie tworzy się spora kolejka.
Ciekawą propozycją dla enoturystów jest galeria zapachów, którą winnica Zeni stworzyła jako pierwsza we Włoszech i zaprasza swoich gości do odkrywania zapachów i aromatów powstających w procesie produkcji wina.
Odbywają się tu również klasyczne degustacje organizowane w pięknych wnętrzach podziemnych piwnic w posiadłości Zeni. Tu na powierzchni 1400 metrów kwadratowych w dębowych beczkach dojrzewają najbardziej prestiżowe wina, a otoczenie z kamieni zapewnia stałą temperaturę i wilgotność powietrza. To nie tylko idealne warunki dla dojrzewania wina, ale i niepowtarzalny klimat podczas degustacji.

Zapraszamy na degustacje win do Folwarku Stara Winiarnia.