Winne Mikołajki!

Tuż przed wspaniałym koncertem Sławka Wierzcholskiego i jego Nocnej Zmiany Bluesa nasza Piwniczka gościła uczestników Mikołajkowej Degustacji Win. Oprócz wrażeń degustacyjnych impreza dostarczyła naszym miłym Gościom sporą dawkę informacji 🙂

Z uwagi na fakt, iż degustowaliśmy wina z różnych kontynentów, uczestnicy zapoznali się ze specyfiką produkcji wina w różnych częściach świata. Mówiliśmy również o winach i winnicach w Polsce – to zawsze interesuje naszych Gości 🙂 Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji, na co zwrócić uwagę w trakcje degustacji win (m.in. zasada 1 2 i 3 nosa…), jak się bawić winem i jak kupować wina, jakimi kryteriami się kierować wybierając wino do posiłku, na wieczorne spotkanie ze znajomymi, a jakie wino kupić na prezent dla znajomego, który na winach się akurat zna.próbnik zapachowy - winne Mikołajki
Przedstawiliśmy zasady oceny jakości wina serwowanego w czasie wizyty w restauracji – jakie mamy możliwości oceny win i kiedy możemy poprosić kelnera o wymianę butelki wina, gdy stwierdzimy, że wino ma defekt. Właśnie: przy użyciu specjalistycznych francuskich wzorników zapachowych odbyła się również prezentacja, jak definiować zapachy win uszkodzonych.

W degustacji wzięły udział wina:
Sommelier Crianza 2014 – hiszpańskie czerwone wino z La Bodega Señorío de Arana (Labastida & San Vicente) z regionu Rioja – starzone przez 14 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego, o aromacie dobrze dojrzałych czerwonych owoców, przypraw, lekkich akcentów wanilii i bogatego tła tostowego.
– białe, portugalskie Plansel Selecta Reserva (Dorina Lindemann) – słodkie i skoncentrowane dzikie owoce z delikatnymi nutami kwiatowymi. Dotyk gorzkiej czekolady, lukrecji i marcepanu. Na podniebieniu trochę ziemisty z pomysłem owoców w puszkach, bardzo gęsty, gładki i elegancki z niesamowitym, miękkim i owocowym wykończeniem.
– argentyńskie, białe, wytrawne: Bodega Atamisque Serbal Viognier 2017 z regionu Mendoza – z bogatym bukietem z przewagą kwiatu lilii, na podniebieniu owocowe z przewagą jabłek.
– niemiecki klasyczny Riesling: Spätlese sweet 2014 z Wainhaus Jakob Faber
– wino z RPA: Linton Park 2016 Cafe Cabernet Sauvignon, Wellington – z ogromnyn bukietem; borówka, czekolada, wanilia, czereśnia, dym, skóra. Bogaty, gęsty na podniebieniu, wino i gorzka kawa.

Zwycięzcą zostało…. to ostatnie, czyli Linton Park Cafe Cabernet Sauvignon!

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzin i wzięcia udziału w cyklicznie organizowanych degustacjach wina i whisky.

Mikołajkowa Degustacja Win

Mikołajkowa Degustacja Win