Walentynkowa Degustacja Win – DLA ZAKOCHANYCH – degustacja w ciemno :)

Degustacja w ciemnoFolwark Stara Winiarnia zaprasza Państwa serdecznie na Walentynkową Degustację Win – DLA ZAKOCHANYCH, która odbędzie się 16 lutego 2019 r. o godz. 16:30 (degustacja jest elementem naszego Pakietu Walentynkowego).

Wino i muzyka to największe rozkosze zmysłowe świata. Potrafią zadowolić każdy gust, podnieść skutecznie każdy nastrój. I tak jak wina w szczególności, są rozkoszą dla oczu, powonienia i smaku, innymi słowy dla całego ciała, tak muzyka została stworzona dla naszych najpiękniejszych doznań psychicznych. Innymi słowy wino i muzyka są darami bogów dla miłości kobiety i mężczyzny.

Doznania muzyczne dla naszych Gości zapewni zespół NEW MARKET JAZZ BAND (piątek, 15 lutego 2019 r., godz.20:00, cena 35zł/os.)

Doznania smakowe – Degustacja Win (sobota, 16.02.2019 r., godz. 16:30)

Wybrane do degustacji wina to kwintesencja smaku, wina które poruszają zmysły. ALE… NIESPODZIANKA! BĘDZIE TO DEGUSTACJA W CIEMNO!

degustacja w ciemno

„Degustacja w ciemno nigdy nie kłamie – ani o winie, ani o oceniającym…”

Degustować „w ciemno” oznacza nie wiedzieć, co się próbuje, nie znać żadnych szczegółów dotyczących danego trunku. Degustacja pozwala odpowiedzieć na pytanie, jakie „naprawdę” jest degustowane wino – nie sugerujemy się kształtem butelki, uczuciami, jakimi darzymy producenta czy region winiarski, ceną…

Brak wiedzy o tym, co akurat pijemy uruchamia zmysły – stajemy się bardziej wrażliwi na aromaty i smaki, nasz mózg szybciej i efektywniej pracuje, aby dać odpowiedź na pytanie: „jakie to wino”. Skupiamy się na tym, co czujemy, a nie na tym, co wiemy 🙂

Degustacja w ciemno jest przede wszystkim świetną zabawą; pozwala odkryć, jakie wino naprawdę nam smakuje. Znane są przypadki, kiedy „wielcy” w świecie winiarskim „wykładają się” na najprostszych winach testowanych w ciemno 🙂 Bawmy się więc aromatem, smakiem, bawmy się wrażeniem. Bawmy się chwilą!

Walentynkowa degustacja win w ciemno

Ciekawostki:

Test

Ciekawostka socjologiczno – matematyczno – statystyczna 🙂