Nowe wina w Piwniczce Folwarku – Hiszpania

Nowe wina w Piwniczce - HiszpaniaPiwniczka w Folwarku Starej Winiarni wzbogaciła się o nowe wina z Portugalii, Włoch, RPA oraz Hiszpanii. Zacznijmy od tych ostatnich 🙂

Bodegas Verum to hiszpańska winnica z rejonu Kastylia La Mancha. Tutaj tradycja łączy się w niej z nowoczesnością; winiarnia jest usytuowana w Tomelloso, średniowiecznym miasteczku leżącym na błędnym szlaku legendarnego Don Kichota. Winnica Bodegas Verum jako pierwsza w regionie założyła uprawę Gewürztraminer. Na naszych półkach zagościło Verum Sauvignon Blanc & Gewürztraminer – docenione i uhonorowane złotym medalem przez 30 sędziów odbywającego się w Hiszpanii konkursu CINVE (Concurso Internacional de Vinos y Espirituosos).
Kolejne wino – Verum Tosca – to starzone przez 12 miesięcy w 340 litrowych beczkach Merlot z domieszką Tempranillo i Caberneta.

Polecamy również dwa wina 100% Tempranillo „ze stajni” La Bodega Señorío de Arana z regionu Rioja: Sommelier Crianza 2014 z La Bodega Señorío de Arana (Labastida & San Vicente) – starzone przez 14 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego, o aromacie dobrze dojrzałych czerwonych owoców, przypraw i lekkich akcentów wanilii oraz Viña del Oja Tinto rocznik 2017 – wino o „głębokim” kolorze wiśni z fioletowym „brzegiem”. Silne nuty Tempranillo, o pełnym aromacie, okrągłe, ze świeżym, owocowym wykończeniem.

Zapraszamy Państwa do odwiedzin naszej Piwniczki i zakosztowania „jesiennych”, hiszpańskich win!