Klub Wina lubimywino.pl Folwark Stara Winiarnia w Bordeaux!

IMG_9319Tym razem klubowicze Klubu Wina lubimywino.pl Folwark Stara Winiarnia odwiedzili dalekie Bordeaux.
Region winiarski Bordeaux (po francusku zwany Bordelais) leży w południowo-zachodniej części Francji u ujścia rzek Garonny i Dordogne i obejmuje pięć odrębnych podregionów na kształt polskich gmin: Médoc, Graves, Entre-Deux-Mers, Libournais oraz Blayais i Bourgeais.
Region ten liczy przesło 6600 aktywnych producentów wina, którzy wytwarzają średnio 720 milinów butelek wina rocznie z 112 200 hektarów winnic.
Najwięcej w regionie produkuje się wina czerwonego (około 84% produkcji). Typowe dla regionu są wytrawne czerwone wina takie jak te z regionu Médoc, czy gmin Pomerol i Saint-Emilion. W regionie produkuje się również wino białe (wytrawne i słodkie) i różowe.
Podregion Graves (gmina ale też i miejscowość o tej samej nazwie), widoczny na zdjęciach, leży na południe od Bordeaux, na lewym brzegu Garonny. W tym obszarze  produkuje się przede wszystkim wino czerwone i białe wytrawne.


Zapraszamy Państwa do przesyłania własnych relacji z winnic całego świata. Będzie nam miło zaprezentować naszym klubowiczom “gorące” informacje z winnic. Oczywiście nie zapominamy o naszych POLSKICH winnicach, które coraz śmielej sobie poczynają.